Inne

Deutsche Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Deutsche Bank?

 

Godziny księgowania przelewów pieniężnych w przypadku Deutsche Banku uzależnione są od działania systemu ELIXIR. To System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej, który usprawnia proces przelewu środków pomiędzy bankami, a więc i między osobami fizycznymi oraz instytucjami różnego rodzaju. ELIXIR sprawia, że przelewy realizowane są w ramach trzech sesji rozliczeniowych. Odbywają się one we wszystkie dni robocze, które nie są dniami świątecznymi. Wyjątkiem są jedynie 24 i 31 grudnia, kiedy to odbywają się dwa przelewy. W praktyce największe znaczenie ma godzina wykonania przelewu.

Deutsche Bank sesje

Deutsche Bank sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

7:45 
12:00 
15:00

Deutsche Bank sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

12:00 
16:00 
17:30

Deutsche Bank – krótka historia

 

Deutsche Bank założony został w roku 1870 w Berlinie przez Ludwiga Bambergera oraz Adelberta Delbrucka. Zamierzali oni specjalizować się w obsłudze handlu zagranicznego. Pierwsze zagraniczne oddziały swojego banku otworzyli w Londynie, Szanghaju i Jokohamie. W roku 1876 Deutsche Bank wchłonął Deutsche Union-Bank i Debliner Bank-Verein. Stał się tym samym największym bankiem w całych Niemczech. W kolejnych latach ekspansja Deutsche Banku postępowała. W roku 1929 miała miejsce fuzja z Disconto-Gesellschaft. W czasie II wojny światowej w struktury DB dołączono wiele banków z terenów okupowanych. Bank pomagał również gestapo i brał udział w konfiskacie majątków żydowskich. Z tego tytułu w roku 1999 Deutsche Bank wpłacił z innymi niemieckimi firmami 5,2 mld dolarów dla ofiar Holokaustu. W roku 1995 bank rozpoczął proces branży z banku komercyjnego na inwestycyjny. W roku 2005 75% przychodów DB stanowiły właśnie te formy działalności.

Deutsche Bank istnieje w Polsce od 1995 roku. Kieruje swoją ofertę zarówno do klientów korporacyjnych jak i indywidualnych.  Oferta banku obejmuje wszelkie produkty i usługi związane z finansami, m.in. kredyty mieszkaniowe, kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, pożyczki konsumpcyjne.

Kiedy dojdzie przelew w Deutsche Bank?

 

Czas przelewu środków pieniężnych między bankiem nadawcy, a bankiem odbiorcy zależy w dużej mierze od godzin księgowania, które w nich obowiązują. Aby uzyskać nieco więcej informacji na ten temat warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *