Inne

Eurobank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Eurobanku?

 

W Eurobanku godziny księgowania są ściśle związane z funkcjonowaniem systemu ELIXIR. To system rozliczeń międzybankowych, którego podstawowym zadaniem jest ułatwienie procesu przelewania środków pomiędzy poszczególnymi bankami, a więc i osobami fizycznymi, firmami czy instytucjami. Zgodnie z systemem ELIXIR zlecenia przelewów są realizowane tylko w dni robocze w ramach trzech sesji rozliczeniowych. Odbywają się one najczęściej rano, koło południa i po południu. Znaczenie ma więc przede wszystkim godzina zlecenia przelewu. Sesje uruchamiane są tylko w dni robocze, ale transakcje są rejestrowane przez cały czas. Trzecia sesja nie odbywa się jedynie w Wigilię i Sylwestra. Eurobank posiada własny harmonogram sesji rozliczeniowych, tak każdy inny bank.

eurobank sesje

Eurobank sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

7:30 
11:30 
14:30

Eurobank sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 
15:00 
17:00

Eurobank – krótka historia

 

Eurobank zwaby również Euro Bankiem to bank komercyjny, który oferuje usługi finansowe dla osób fizycznych. Nie zajmuje się obsługą firm i organizacji. Eurobank powstał w roku 2003 na skutek przejęcia przez spółkę Look Finansowanie Inwestycji Mariusza Łukasiewicza pakietu kontrolnego Banku Społem SA, a potem Banku Wschodniego z Białegostoku. W tym roku Bank Społem zmienił nazwę na Eurobank. W roku 2004 jego właścicielem została Grupa Societe Generale. W roku 2018 Bank Millenium oraz Societe Generale podpisały umowę odnośnie zakupu Eurobanku przez Bank Millenium.

Kiedy dojdzie przelew w Eurobanku?

 

W praktyce czas przelewu pieniędzy między bankami zależy tak naprawdę od godzin księgowania przelewów w banku odbiorcy i nadawcy pieniędzy. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat i uzyskać informacje odnośnie przybliżonego czasu realizacji przelewu warto zapoznać się z naszym kalkulatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *