Inne

Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Credit Agricole?

 

Godziny księgowania w Polsce związane są z zasadami panującymi w systemie ELIXIR. System ELIXIR powstał w 1994 roku i pozwala na realizowanie przelewów bezgotówkowych w polskiej walucie. Głównym celem, jaki został postawiony przed tym systemem, było maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na wysłany przelew. Z całą pewnością można stwierdzić, że to zadanie zostało spełnione. Dzięki przelewom ELIXIR czas oczekiwania na gotówkę został skrócony do minimum – jeśli wysyłamy go w dniu roboczym, gotówka na koncie pojawi się najpóźniej po kilku godzinach. Inaczej kwestia księgowania wygląda w weekendy – wówczas przelewy są wysyłane w następnym dniu roboczym. Istnieje jednak usługa ELIXIR Express, dzięki której można wysyłać przelewy natychmiastowe również w weekendy i święta. Funkcjonuje ona przez 24 godziny na dobę, a pieniądze na koncie odbiorcy pojawiają się wtedy pięć minut po sfinalizowaniu transakcji.

Credit Agricole sesje

Credit Agricole sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 
12:00 
14:30

Credit Agricole sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

12:00 
16:00 
18:00

Credit Agricole – krótka historia

 

Credit Agricole to francuska sieć instytucji bankowych, która w 1990 roku stała się międzynarodową grupą bankową. W początkowej fazie rozwoju była to spółdzielcza kasa rolników – z tego powodu jest on często nazywany Zielonym Bankiem. Funkcję prezesa Banku pełni w chwili obecnej Jean-Marie Sander. Na grupę bankową Credit Agricole składają się spółdzielcze kasy regionalne, bank Credit Lyonnais oraz bank inwestycyjny Calyon. Jest to prężnie rozwijająca się marka także w Polsce.

Kiedy dojdzie przelew w Credit Agricole?

 

 

Godziny przelewów w Credit Agricole zawarte są w tabeli powyżej. Warto jednak wiedzieć o tym, że dokładne godziny księgowania transakcji zależą również od godzin sesji wychodzących w banku nadawcy. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora – dzięki niemu można w szybki sposób sprawdzić, kiedy dotrze do nas przelew w Credit Agricole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *