Inne

Plus Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Plus Bank?

 

Godziny księgowania przelewów w Polsce powiązane są z systemem ELIXIR. System ELIXIR to system przelewów gotówkowych realizowanych w złotówkach. Dzięki niemu realizowanie przelewów gotówkowych jest znacznie prostsze niż kiedyś. Za jego pośrednictwem można realizować płatności uznaniowe oraz obciążeniowe – dotyczy to osób fizycznych, firm oraz instytucji bankowych. Dzięki przelewom ELIXIR czas oczekiwania na przelew został skrócony do niezbędnego minimum – jeśli wysyłamy go w dniu roboczym, na przelew będziemy czekać maksymalnie kilka godzin. Inaczej kwestia wygląda w przypadku wysyłania przelewów w weekend – wówczas pieniądze zostaną wysłane w następnym dniu roboczym. Klienci mogą również korzystać z opcji przelewów ekspresowych – pozwala ona na wysłanie przelewu przez 24 godziny, również w weekendy i święta.

plus bank sesje

Plus Bank sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 
11:45 
14:30

Plus Bank sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:30 
15:10 
17:30

Plus Bank – krótka historia

 

Plus Bank to bank komercyjny, który posiada swoją siedzibę w Warszawie. Powstał on w 1991 roku w Poznaniu. Założycielem instytucji był Piotr Bykowski. Jest to bank detaliczny, który specjalizuje się w udzielaniu kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych oraz przyjmowaniem depozytów terminowych. W okresie ostatnich kilku lat Bank rozpoczął współpracę w zakresie finansowania klientów korporacyjnych. Obecną nazwę Plus Bank uzyskał w 2013 roku.

Kiedy dojdzie przelew w Plus Bank?

 

Przelewy w Plus Bank realizowane są zgodnie z zamieszczonym wyżej harmonogramem. Wiele zależy również od godzin księgowania przelewów wychodzących w banku nadawcy. Pomocną opcją jest kalkulator, dzięki któremu w bardzo szybki sposób można sprawdzić, kiedy przelew z innego banku pojawi się na naszym koncie w Plus Bank.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *