Inne

Bank Pocztowy sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Banku Pocztowym?

 

W Banku Pocztowym, tak jak w każdym innym banku w Polsce, godziny księgowania przelewów uzależnione są od działania systemu ELIXIR, a więc Systemu Elektronicznej Izby Rozliczeniowej. To system, który usprawnia i kontroluje proces transferu środków między poszczególnymi bankami. Tym samym wywiera wpływ na przelewy, które mają miejsce między firmami czy osobami prywatnymi. W ramach funkcjonowania systemu ELIXIR przelewy są realizowane we wszystkie dni robocze podczas trzech sesji rozliczeniowych. Wyjątkiem są tylko 24 i 31 grudnia, kiedy to odbywają się tylko dwie takie sesje. Każdy bank ustala najczęściej własne godziny realizacji sesji ELIXIR, mimo że są wytyczne ze strony NBP.

bank pocztowy sesje

Bank Pocztowy sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

9.00
13.00
15:00

Bank Pocztowy sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11.00
15:00
17:30

Bank Pocztowy – krótka historia

 

Bank Pocztowy powstał w roku 1990 w Bydgoszczy. Od samego początku związany jest ściśle z Pocztą Polską. Celem jego utworzenia było dążenie do odbudowy w Polsce bankowości pocztowej. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska oraz PKO BP. Początkowo Bank Pocztowy pełnił funkcję banku rozliczeniowego, który obsługiwał samorządy oraz przedsiębiorstwa. Z czasem zaczął jednak obsługiwać również klientów detalicznych. Obecnie Bank Pocztowy oferuje swoje usługi na terenie całej Polski. Posiada niemal 250 placówek. Większość z nich to tzw. mikrooddziały znajdujące się w placówkach pocztowych.

Kiedy dojdzie przelew w  Banku Pocztowym?

 

Ogólnie rzecz biorąc czas przelewu środków pieniężnych między bankami zależy tak naprawdę od godzin księgowania przelewów w banku odbiorcy oraz w banku nadawcy. W celu uzyskania bliższych informacji na ten temat, warto zapoznać się z naszym kalkulatorem, który został stworzony do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *