Inne

BGŻ BNP Paribas sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w BGŻ BNP Paribas?

Godziny księgowania we wszystkich bankach w Polsce są ściśle powiązane z systemem ELIXIR. Jest to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, który powstał po to, by realizować rozliczenia gotówkowe przelewów w polskich złotówkach. Założono go w 1994 roku. Za jego stworzenie odpowiadała Krajowa Izba Rozliczeniowa, która do tej pory odpowiada za jego obsługę. To ta instytucja rozlicza oraz nadzoruje wszystkie transakcje przelewów. System ELIXIR sprawia, że transakcje bezgotówkowe między różnymi bankami są zawierane w maksymalnie kilka godzin. W tym systemie można realizować polecenia przelewu oraz wpłaty gotówkowe, polecenia zapłaty, czeki, komunikaty do obsługi składek ZUS itd.

BGŻ BNP Paribas sesje

BGŻ BNP Paribas sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 
11:45 
14:15

BGŻ BNP Paribas sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

12:00 
15:00 
17:00

BGŻ BNP Paribas – krótka historia

BGŻ BNP Paribas to polski bank uniwersalny, którego siedziba znajduje się w Warszawie. Jest on notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. BGŻ BNP Parbias jest częścią międzynarodowej grupy bankowej o nazwie BNP Paribas. Bank ten powstał w 1975 roku – wówczas nosił nazwę Bank Gospodarki Żywnościowej. Jego oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do klientów biznesowych. Klienci indywidualni mogą korzystać z produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych oraz z kredytów.

Kiedy dojdzie przelew w BGŻ BNP Paribas?

 

Dokładne godziny przelewów w BGŻ BNP Paribas związane są przede wszystkim z sesjami przychodzącymi BGŻ oraz sesjami wychodzącymi z banku nadawcy. Istnieje jednak prostszy sposób, dzięki któremu można w szybki sposób sprawdzić, kiedy dojdzie przelew z innego banku na konto w BGŻ BNP Paribas. Chodzi tutaj o nasz kalkulator przelewów – gorąco zachęcamy do skorzystania z niego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *