Inne

Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Alior Bank?

Godziny księgowania przelewów w polskich bankach związane są w bezpośredni sposób z sesjami ELIXIR. ELIXIR to system, który został utworzony w Polsce w 1994 roku. Podstawowym celem, jaki przyświecał jego twórcom, było maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na zaksięgowanie wysłanego przelewu. W dzisiejszych czasach szybkość realizacji przelewów jest podstawową kwestią, na której zależy każdemu klientowi. Dzięki systemowi ELIXIR możemy wysyłać płatności obciążeniowe oraz uznaniowe – są one przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, firm oraz instytucji bankowych. Jeśli wysyłamy przelew ELIXIR w dniu roboczym, wówczas mamy pewność, że dotrze on do adresata maksymalnie w kilka godzin po sfinalizowaniu transakcji. Dokładne godziny sesji przychodzących oraz wychodzących w Alior Banku są zawarte w tabeli. Warto również wiedzieć, że w przypadku wysłania przelewu w weekend lub w święto, przelew ELIXIR trafi na konto odbiorcy dopiero w kolejnym dniu roboczym.

alior sesje

Alior Bank sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8.20 
12.20 
15:20

Alior Bank sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11.00 
15:00 
17:00

Alior Bank – krótka historia

 

Alior Bank SA to bank uniwersalny, który swoją działalność w Polsce rozpoczął 17 listopada 2008 roku. Z oferty banku mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i klienci biznesowi. Największym akcjonariuszem tej instytucji jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna, który kontroluje Skarb Państwa. Alior Bank swoje usługi świadczy wobec ponad 4 milionów klientów (w tym prawie 190 tysięcy klientów biznesowych).

Kiedy dojdzie przelew na konto w Alior Bank?

 

Kiedy dojdzie przelew w Alior Bank? Wszystko zależy od godzin księgowania sesji wychodzących w banku nadawcy. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z kalkulatora przelewów – dzięki temu można szybko sprawdzić, kiedy dojdzie przelew na konto bankowe w Alior Bank.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *