Inne

Raiffeisen sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Raiffeisen?

 

Godziny księgowania w banku Raiffeisen zależą od sesji wychodzących oraz przychodzących ELIXIR. ELIXIR to elektroniczny system umożliwiający wykonywanie rozliczeń międzybankowych w polskiej walucie. Został on opracowany w 1994 roku przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Instytucja ta pełni również bieżący nadzór nad funkcjonowaniem tego systemu. To właśnie Krajowa Izba Rozliczeniowa dokonuje rozliczeń pieniężnych. Jeśli dokonujemy przelewów ELIXIR w dni robocze, to zyskujemy pewność, że wysłane pieniądze trafią na konto adresata w ciągu maksymalnie kilku godzin. Inaczej kwestia wygląda w przypadku wysyłania przelewów w weekendy i święta – wówczas przelewy są wysyłane w następnym dniu roboczym. System ELIXIR obsługuje następujące formy: polecenia przelewu oraz wpłaty gotówkowe, komunikaty do obsługi płatności podatkowych, polecenia zapłaty, czeki oraz komunikaty do obsługi składek ZUS.

Raiffeisen sesje

 

Raiffeisen sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:15
12:15
15:00

Raiffeisen sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

10:30 – 11:30 
14:30 – 15:15 
17:30 – 18:00

Raiffeisen – krótka historia

 

Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna to bank, który istnieje od 3 listopada 2018 roku w Polsce. Posiada on swoją siedzibę w Warszawie. Po 31 października 2018 roku większość udziałów tego banku przejął BGŻ BNP Paribas. Wówczas doszło do połączenia BGŻ oraz Raiffeisen Bank International AG. Akcje tego banku nigdy nie znajdowały się w obrocie na Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada szeroką ofertę kredytów, m.in. kredyt gotówkowy do 30 tys. lub do 200 tys., igotówka, kredyt konsolidacyjny, czy kredyt na samochód.

Kiedy dojdzie przelew w Raiffeisen?

 

To, kiedy dojdzie przelew w Raiffeisen, zależy od tego, jakie są godziny księgowania przelewów wychodzących w banku nadawcy. Aby to sprawdzić, warto skorzystać z kalkulatora przelewów – dzięki temu w szybki i łatwy sposób można dowiedzieć się, kiedy dojdzie przelew z innej instytucji bankowej na konto w banku Raiffeisen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *