Inne

ING Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w ING Bank?

 

Godziny księgowania w ING Bank mają związek z systemem ELIXIR  To System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej, a więc system rozliczeń międzybankowych ułatwiający przelewanie środków między bankami, czyli instytucjami, firmami oraz osobami fizycznymi. Zgodnie z tym systemem wszystkie zlecenia przelewów są realizowane w jednej z trzech sesji rozliczeniowych. Znaczenie w tym przypadku ma więc godzina zlecenia. Sesje uruchamiane są w dni robocze, ale rejestracja transakcji odbywa się przez 24 godziny na dobę, przez cały rok. Trzecia sesja nie odbywa się tylko 24 i 31 grudnia. ING Bank, tak samo jak każdy inny bank, ustala swój własny harmonogram sesji rozliczeniowych.

ing bank sesje

ING Bank sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:10 
11:30
14:30

ING Bank sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:00 
15:00 
17:30

ING Bank – krótka historia

 

ING Bank powstał  w roku 1988 jako Bank Śląski wyodrębniony z Narodowego Banku Polskiego. W roku 1991 przekształcony został z banku państwowego w spółkę akcyjną. W roku 1994 jego akcje pojawiły się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od roku 1996 większościowym udziałowcem ING jest holenderska grupa ING Group. Od roku 2001 bank używa oficjalnej nazwy ING Bank Śląski. Wówczas bowiem doszło do połączenia Banku Śląskiego z ING Bank Oddział w Warszawie. Obecnie ING Bank posiada kilka milionów klientów detalicznych oraz kilkadziesiąt tysięcy klientów korporacyjnych. Tym samym jest jednym z największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów.

Kiedy dojdzie przelew w ING Bank?

 

Czas przelewu pieniędzy między poszczególnymi bankami uzależniony jest przede wszystkim od godzin księgowania przelewów w banku nadawcy i odbiorcy. Aby szybko uzyskać przybliżone informacje na temat czasu realizacji przelewu warto skorzystać z naszego kalkulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *