Inne

Idea Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Idea Bank?

 

Godziny księgowania to kwestia, która interesuje wielu klientów polskich banków. W chwili obecnej istnieje szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym można w szybki sposób sprawdzić, kiedy wysłane pieniądze pojawią się na koncie adresata. W Polsce system przelewów bankowych nosi nazwę ELIXIR. Jest to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych, dzięki któremu można realizować przelewy w polskiej walucie. Pozwala on na realizowanie płatności uznaniowych oraz obciążeniowych – dotyczy to osób fizycznych, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz instytucji bankowych. Dzięki sesjom ELIXIR czas realizacji przelewu został skrócony do minimum – jeśli wysyłamy go w dniu roboczym, to na przelew poczekamy najczęściej maksymalnie kilka godzin. Inaczej jest w przypadku wysyłania przelewów w weekend – w takich sytuacjach przelewy są wysyłane w następnym dniu roboczym.

idea bank sesje

Idea Bank sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

9:30 
13:30 
16:00

Idea Bank sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

10:30 
14:30 
16:30

Idea Bank – krótka historia

Idea Bank Spółka Akcyjna (dawniej GMAC Bank Polska) to polski bank, który swoją działalność rozpoczął w 1991 roku. Idea Bank zajmuje się obsługą finansową małych instytucji – mikro i małych przedsiębiorstw. Obowiązki prezesa pełni w chwili obecnej Jerzy Pruski. W przeszłości bank funkcjonował również pod nazwą Polbank SA oraz Opel Bank SA. Obecna nazwa, czyli Idea Bank S.A. powstała w 2010 roku.

Kiedy dojdzie przelew w Idea Bank?

 

Duża liczba klientów banków zastanawia się, kiedy dojdzie wysłany przez nich przelew na konto w Idea Bank. Na dokładną godzinę zaksięgowania przelewu mają wpływ godziny księgowania w banku nadawcy oraz w banku odbiorcy. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora ELIXIR – dzięki niemu można sprawdzić, kiedy przelew pojawi się na naszym koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *