Inne

Getin Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Getin Bank?

 

Godziny księgowania w Getin Bank oraz wszystkich bankach w Polsce są w nierozerwalny sposób związane z systemem ELIXIR. Jest to system elektroniczny, który pełni funkcję systemu rozliczeń międzybankowych realizowanych w polskiej walucie. Opracowano go w 1994 roku. Stworzeniem tego systemu zajmowała się Krajowa Izba Rozliczeniowa. W chwili obecnej odpowiada ona również za jego bieżącą obsługę. To ta instytucja dokonuje rozliczeń pieniężnych oraz je nadzoruje. System ELIXIR sprawia, że transakcje bezgotówkowe między poszczególnymi bankami są realizowane w dni robocze w maksymalnie kilka godzin. To sprawia, że wysyłanie przelewów jest jeszcze prostsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Za pomocą systemu ELIXIR można wysyłać polecenia przelewu oraz wpłaty gotówkowe, polecenia zapłaty, czeki oraz komunikaty do obsługi składek ZUS. Na system przelewów składają się dwa podsystemy: ELIXIR-0 oraz ELIXIR-C. Każdy z nich odpowiada za inne funkcje. Sesje rozliczeniowe ELIXIR odbywają się w dni robocze trzy razy o stałych porach.

getin bank sesje

Getin Bank sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:15 
12:15 
14:30

Getin Bank sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

10:00 
14:00 
17:00

Getin Bank – krótka historia

 

Getin Bank to instytucja bankowa istniejąca od 2004 roku. Świadczy ona swoje usługi wobec klientów indywidualnych, małych oraz średnich przedsiębiorstw, władz samorządowych oraz wspólnot mieszkaniowych. Z usług Getin Banku korzysta w chwili obecnej przeszło 2,4 miliona klientów. Bank posiada w Polce ponad 500 oddziałów.

Kiedy dojdzie przelew w Getin Bank?

 

Wiele osób zastanawia się, kiedy dojdzie przelew w Getin Bank. Wiele zależy od tego, w jakim banku posiada konto osoba wysyłająca dany przelew (bank nadawcy). W tym celu warto skorzystać z naszego kalkulatora przelewów – dzięki niemu w bardzo szybki i łatwy sposób można sprawdzić, kiedy dojdzie przelew z innego banku na konto w Getin Bank.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *