Inne

Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Od czego zależą godziny księgowania w Citi Handlowy?

W Banku Citi Handlowy godziny księgowania przelewów zależne są od działania systemu ELIXIR. To system rozliczeń międzybankowych, który odpowiada za przesyłanie środków pomiędzy poszczególnymi bankami. Zgodnie z zasadami jego działania, zlecenia przelewów realizowane są w dni robocze w ramach trzech sesji rozliczeniowych. Spore znaczenie ma tym samym godzina zlecenia przelewu. Sesje uruchamiane są w dni robocze, ale transakcje są rejestrowane przez cały czas. Citi Handlowy posiada przy tym własny harmonogram sesji rozliczeniowych.

citi handlowy sesje

Citi Handlowy sesje wychodzące

 

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie:

8:00 
12:15
15:30

Citi Handlowy sesje przychodzące

 

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie:

11:30 
15:30 
17:30

Citi Handlowy – krótka historia

 

Citi Handlowy  został założony w Warszawie w roku 1870 jako Bank Handlowy SA przez przedstawicieli burżuazji, ziemiaństwa oraz inteligencji. Na ich czele stał Leopold Kronenberg. Tym samym jest to jeden z najstarszych banków nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Już w roku 1872 posiadał filie m.in. w Moskwie, Berlinie czy Petersburgu. Bank działał prężnie nawet w czasie obu wojen światowych. Po roku 1945 uniknął jako jeden z trzech banków formalnej nacjonalizacji. Jednak poddano go kontroli komisarza, a państwo przejęło sporo jego akcji. W roku 1964 bank zyskał monopol na obsługę transakcji polskiego handlu zagranicznego. Posiadał przedstawicielstwa m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Rzymie, Wiedniu i Frankfurcie. Po roku 1989 zaczął przekształcać się w bank handlowy. W roku 1997 dokonano jego prywatyzacji. W roku 2001 miała miejsce fuzja Banku Handlowego i Citibanku. Obecnie nosi on nazwę Citi Handlowy, a więc głównym akcjonariuszem jest Citibank.

Kiedy dojdzie przelew w Citi Handlowym?

 

Czas przepływu pieniędzy między bankami uzależniony jest głównie od godzin księgowania przelewów w bankach odbiorcy i nadawcy. W celu uzyskania bliższych informacji na ten temat, należy zapoznać się bliżej z kalkulatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *