Inne

Santander jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Santander Bank?

Kod SWIFT w przelewach do Santander Bank  należy wpisać WBKPPLPP.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Santander Bank?

Kod BIC w przelewach do Santander Bank  należy wpisać WBKPPLPP.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Santander Bank?

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Santander Bank wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych Getin Bank należy wpisać:

Bank Zachodni WBK S A

Rynek 9/11
50-950 Wrocław

Santander (dawniej BZ WBK) – trzeci pod względem aktywów i liczby placówek bank w Polsce. Powstał w 2001 roku w wyniku fuzji Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego. W 2011 roku 70% udziałów w BZWBK kupiła grupa Santander za kwotę 3,1 mld euro. W bieżącym roku bank ma zaplanowane przejęcie od Deutsche banku m.in. sektora klientów indywidualnych. Grupa prowadzi również działalności charytatywną pod fundacją “Pomoc Ludziom” która skupia się na wspieraniu i rozwijaniu uzdolnionych dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W 2016 roku bank przekazał na cele społeczne i charytatywne prawie 2,5 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *