Inne

Raiffeisen Polbank jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Raiffeisen Polbank?

Kod SWIFT w przelewach do Raiffeisen Polbank  należy wpisać  RCBWPLPW.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Raiffeisen Polbank?

Kod BIC w przelewach do Raiffeisen Polbank  należy wpisać  RCBWPLPW.

BIC  –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Raiffesien Polbank?

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Raiffeisen Polbank wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych Raiffesien Polbank należy wpisać: 

Raiffeisen Bank Polska S A

Warszawa 00-844
ul. Grzybowska 78

Raiffeisen Polbank – podobnie jak wiele innych banków swoją działalność na terenie Polski Raiffeisen rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jego 100% akcjonariuszem jest międzynarodowa spółka Raiffeisen Bank International AG. Skupia się głównie na obsłudze średnich i małych firm oraz na świadczeniu usług dla klientów detalicznych z klasy średniej. W 2012 roku zostało wykupionych 100% akcji Polbanku a nazwa spółki została zmieniona na Raiffeisen Polbank. Bank posiada jeden z najwyższych kapitałów zakładowych w kwocie 2,5 mld złotych. Jak wynika z danych na koniec 2016 roku spółka obsługuje ponad 700 tys klientów prywatnych i zatrudnia 4200 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *