Inne

PKO BP jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Bank PKO ?

 

Kod SWIFT w przelewach do Bank PKO   należy wpisać BPKOPLPW.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Bank PKO?

 

Kod BIC w przelewach do Bank PKO   należy wpisać BPKOPLPW.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Bank PKO?

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Bank PKO wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych Bank PKO należy wpisać: 

PKO Bank Polski S A
ul. Puławska 15
02-515 Warszawa

Bank PKO BP – największy i najstarszy bank w Polsce. Rozwinięciem nazwy PKO PB jest “Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski”. Według danych z 2016 roku bank obsługiwał ponad 9 milionów klientów, co czyni go bezapelacyjnie największym bankiem w Polsce (bank numer 2 w rankingu obsługuje jedynie 5 mln klientów). Powszechnie uważa się bank PKO za jeden z najbezpieczniejszych banków ze względu na swój wysoki kapitał zakładowy aż 1,25 mld, oraz na wysoki udział skarbu państwa, który kontroluje prawie 30% akcji. Oprócz Polski, PKO inwestuje również za granicą. W 2004 roku został strategicznym inwestorem w “Kredobank SA” na Ukrainie, gdzie posiada większościowy pakiet akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *