Inne

Mbank jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma MBank?

Kod SWIFT w przelewach do mbanku należy wpisać BREXPLPWMBK.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma mBank? 

Kod BIC w przelewach do mbanku należy wpisać BREXPLPWMBK.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma mBank?

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres mBank wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych mBanku należy wpisać: 

mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ

Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2

mBank – powstał w 1986 roku jako Bank Rozwoju Eksportu. W 2016 roku był notowany jako czwarta pod względem ilości aktywów instytucja finansowa w Polsce. Od 1992 roku bank jest jest notowany na giełdzie papierów wartościowych. Oprócz oddziałów w kraju mBank prowadzi również ekspansję w Czechach i na Słowacji. Firma znana jest w przodowaniu w nowoczesnych rozwiązaniach. mBank jako pierwszy wprowadził w pełni funkcjonalną bankowość elektroniczną. A już w 2011 roku została udostępniona klientom aplikacja na systemy Android i iOS. mBank jest dostarczycielem technologi oraz silników do działania Orange Usługi Finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *