Inne

Idea Bank jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Idea Bank?

 

Kod SWIFT w przelewach do Idea Bank  należy wpisać IEEAPLPA.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Idea Bank? 

 

Kod BIC w przelewach do Idea Bank  należy wpisać IEEAPLPA.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Idea Bank?

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Idea Bank wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych Idea Bank należy wpisać: 

Idea Bank SA

ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

Idea Bank – podobnie jak większość banków powstał w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku nosił nazwę Polbank, następnie Opel Bank, aż finalnie został sprzedany Polskiej grupie kapitałowej Leszka Czarneckiego Getin Holding. Wtedy też została podjęta decyzja o zmianie nazwy na obecną, czyli Idea Bank. Spółka swoje usługi kieruje głównie do przedsiębiorców, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz mikrofirm. Dużym plusem posiadania rachunku firmowego w Idea Banku jest możliwość skorzystania z mobilnych wpłatomatów. Oprócz działalności wyłącznie bankowej, spółka oferuje doradztwo księgowe, doradztwo w zakresie inwestowania kapitału oraz wsparcie w finansowaniu działalności. Firma uruchomiła także program “Inkubatory przedsiębiorczości” oraz udostępnia biura coworkingowe w niektórych miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *