Inne

Eurobank jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Eurobank?

Kod SWIFT w przelewach do Eurobank  należy wpisać EBSAPLPW.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Eurobank? 

 

Kod BIC w przelewach do Eurobank  należy wpisać EBSAPLPW.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Eurobank?

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Eurobank wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych Eurobank należy wpisać: 

Euro Bank S.A.

ul. św. Mikołaja 72
50-126 Wrocław

Eurobank – powstał w 2003 roku z inicjatywy Wrocławskiego przedsiębiorcy Marcina Łukasiewicza, który wykupił spółkę “Look Finansowanie Inwestycji”. Po śmierci założyciela w 2004 roku prawie 100% akcji przejęło Francuskie konsorcjum finansowe. Bank oferuje rachunki jedynie dla osób fizycznych. Nie ma w swojej ofercie produktów dla firm i korporacji. Specjalizuje się w udzielaniu kredytów gotówkowych, kart kredytowych, lokat, oraz kredytów hipotecznych. W 2016 roku był laureatem nagrody “Złota Effie Awards” za najlepszą kampanię marketingową pt. “Wypożyczeni”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *