Inne

Deutsche Bank jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Deutsche Bank?

 

Kod SWIFT w przelewach do Deutsche Bank  należy wpisać DEUTPLPX.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Deutsche Bank?

 

Kod BIC w przelewach do Deutsche Bank  należy wpisać DEUTPLPX.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Deutsche Bank?

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Deutsche Bank wpisać w przelewach zagranicznych? 

 

 

W przelewach zagranicznych Deutsche Bank należy wpisać: 

Deutsche Bank Polska S.A.

al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa

 

Deutsche Bank – międzynarodowa spółka bankowa, która oprócz Polski działa w kilkunastu krajach europejskich. Doświadczenie w zakresie bankowości sięga 1870 roku. W Polsce działalność rozpoczął  w 1995 roku, na początku kierując swoje usługi jedynie do dużych i średnich firm oraz korporacji. W 2001 roku bank zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty również produktów dla osób prywatnych. W ostatnich kilku latach ze względu na złą sytuację ekonomiczną banku, została podjęta decyzja o sprzedaży Polskiego sektora Deutsche banku. W ciągu następnych kilku miesięcy zostanie przejęty przez Santander.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *