Inne

Citi Handlowy jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Citi Handlowy?

Kod SWIFT w przelewach do Citi Handlowy  należy wpisać  CITIPLPX.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Citi Handlowy?

Kod BIC w przelewach do Getin Bank  należy wpisać  GBGCPLPK.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Citi Handlowy?

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Citi Handlowy wpisać w przelewach zagranicznych? 

W przelewach zagranicznych Citi Handlowy należy wpisać: 

Bank Handlowy w Warszawie S A

Senatorska 16
00-923 Warszawa

Citi Bank – obecna nazwa wywodzi się z połączenia dwóch banków, czyli Polskiego Banku Handlowego, oraz ogólnoświatowego Citi Banku. Bank Handlowy został założony w 1870 roku i jest jednym z najstarszych banków w Polsce i Europie. W ciągu kilku lat bank otworzył biura w większości europejskich stolic, takich jak Berlin, Londyn, czy Paryż. Jego pozycję na arenie międzynarodowej pogorszyła pierwsza i druga wojna światowa, a następnie komunizm. Po zakończeniu się okresów represji, do Polski wkroczyła duża ilość kapitału zagranicznego i bank przestał być dominujący także na Polskim rynku. W 2001 roku nastąpiła fuzja z Citi Bankiem, który obecnie posiada 75% udziałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *