Inne

Bank Pocztowy jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Bank Pocztowy?

 

Kod SWIFT w przelewach do Bank Pocztowy  należy wpisać POCZPLP4.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Bank Pocztowy?

 

Kod BIC w przelewach do Bank Pocztowy  należy wpisać POCZPLP4.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Bank Pocztowy? 

 

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Bank Pocztowy wpisać w przelewach zagranicznych? 

 

W przelewach zagranicznych Bank Pocztowy należy wpisać: 

Bank Pocztowy S.A.

ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz

Bank Pocztowy – mimo iż na rynku funkcjonuje od 1990 roku, to swoje usługi do klientów indywidualnych kieruje dopiero od 2007 roku. Wcześniej obsługiwał jedynie samorządy oraz małe i średnie firmy. Mimo niewielkiej liczby indywidualnych oddziałów, to dzięki temu, że z usług banku można skorzystać na każdej poczcie czyni go największym dystrybutorem usług. W 2016 roku było ich już ponad 8 tysięcy, a w tym aż 2 tysiące wyodrębnionych okienek na poczcie, jedynie do obsługi rachunku bankowego. Bank Pocztowy jako pierwszy zaoferował swoim klientom możliwość korzystania z bezpłatnego konta osobistego. Obecnie obsługuje ponad 800 tysięcy klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *