Inne

Bank Pekao jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma Bank Pekao?

 

Kod SWIFT w przelewach do Bank  Pekao należy wpisać PKOPPLPW.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma Bank Pekao? 

 

Kod BIC w przelewach do Bank  Pekao należy wpisać PKOPPLPW.

BIC –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma Bank Pekao?

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres Bank Pekao wpisać w przelewach zagranicznych? 

 

W przelewach zagranicznych Bank Pekao należy wpisać: 

Bank Pekao SA
ul. Grzybowska 53/57
skrytka pocztowa 1008
00-950 Warszawa

Bank Pekao SA – pełna nazwa spółki to Bank Polska Kasa Opieki. Jeden z najstarszych banków w Polsce, bo założony w 1929 roku. W 1998 roku zadebiutował na giełdzie papierów wartościowych, a od 1999 roku do 2017 kontrolę nad bankiem pełniła Włoska grupa UniCredit. Od czerwca 2017 roku bank został repolonizowany przez Polskie spółki takie jak PZU. Pekao jako pierwszy bank udostępnił swoim klientom usługę biura maklerskiego oraz możliwość wypłaty gotówki w bankomacie. Również w banku Pekao została wydana pierwsza karta kredytowa w Polsce. Bank obsługuje ponad 5 milionów klientów co plasuje go na drugim miejscu tej kategorii w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *