Inne

Bank ING jaki kod SWIFT/BIC oraz IBAN

Jaki kod SWIFT ma ING Bank Śląski?

Kod SWIFT w przelewach do ING Bank  Śląśki należy wpisać INGBPLPW.

SWIFT –  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod BIC ma ING Bank Śląski? 

 

Kod BIC w przelewach do ING Bank  Śląśki należy wpisać INGBPLPW.

BIC–  Składający się z ośmiu lub jedenastu znaków ciąg, który służy do identyfikacji banków przy przelewach międzynarodowych. W Polsce używa się określenia SWIFT, a w pozostałych krajach BIC, czyli Bank Identifier Code.

Jaki kod IBAN ma ING Bank Śląski?

 

Kod IBAN : PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew.

IBAN – jest to inaczej międzynarodowy numer rachunku bankowego. Składa się z 28 znaków, czyli identyfikatora danego kraju (w przypadku Polski PL) oraz pełnego rachunku bankowego, tego samego, który się podaje przy przelewach krajowych.

Jaki adres ING Bank Śląski wpisać w przelewach zagranicznych? 

 

W przelewach zagranicznych ING Bank Śląski należy wpisać: 

ING Bank Śląski S.A.

ul. Sokolska 34
40-086 Katowice

ING Bank Śląski – spółka akcyjna, od 1994 roku notowana na giełdzie papierów wartościowych. ING jest piątym pod względem wartości aktywów bankiem w Polsce. Jak wynika z danych w 2016 roku, z usług banku korzystało ponad 4,1 mln klientów prywatnych, oraz 44 tys. klientów korporacyjnych. Oprócz tego bank posiada również prawie 400 placówek oraz 1100 bankomatów. Od 1996 roku większościowym udziałowcem jest holenderska spółka ING Groep, która posiada 75% akcji banku. Spółka jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień. W 2017 roku został uznany za najlepszy bank dla firm przez miesięcznik Forbes, w tym samym roku został również uznany za najbezpieczniejszy bank w Polsce przez magazyn Global Finance.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *